Як сприяти розвитку здібностей дітей

15.04.2021   Administrator   Категорія: Сторінка для батьків

Як сприяти розвитку здібностей дітей

• Підтримуйте прагнення дитини до творчості, допомагайте їй розкритися як творчій особистості.
  • Будьте перплячими до, на ваш погляд, дивних ідей і запитань дитини, поважайте їїї зацікавленість. Намагайтеся відповідати на сві запитання, навіть якщо ви вважаєте їх абсурдними.
  • Уникайте несхвальних оцінок ідей і творчих спроб дитини.
  • Підтримуйте всі починання дитини, навіть якщо вони не дуже вдалі;  виявляйте співчуття до її невдач.
  • Поясніть, що багато завдань не завжди можна розв'язати миттєво. Для цього потрібен час і терпіння. Дитина має вчитися жити в "інтелектуальному напруженні" та не відкидати ідеї, які не можна реалізувати одразу.
  • Допоможіть дитині задовольнити основні людські потреби - у безпеці, любові, повазі до себе й оточення.
  • Навчіть долати сумніви та розчарування в момент, коли дитину не розуміють однолітки. Важливо, щоб вона зберегла свій творчий імпульс і не переймалася, якщо оточення її не визнає.
  • Час від часу залишайте дитину на самоті, давайте їй змогу займатися своїми справами. надмірний контроль може ускладнювати творчість.
  • Допоможіть дитині сформувати власну систему цінностей. щоб вона поважала себе, свої ідеї, а також ідеї та думки інших.